KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 13899257
nr 1389 9257
Emil Ekman
(1880-1951), Sverige
Etsning, "Ensam på hafvet", motiv med fullriggare. Signerad. Plåten ca 16x25 cm, yttermått inklusive ram: 39x58 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
900 kr
måndag 5 april 2021
kl 19:58:31
100 kr
250 kr
200 kr
250 kr (Budbetjänt)
300 kr
500 kr
400 kr
450 kr (Budbetjänt)
500 kr
500 kr (Budbetjänt)
600 kr
800 kr
800 kr
800 kr (Budbetjänt)
Emil Ekman
Läs mer om Emil Ekman